banner

Zasobnik na pelet. Kryteria wyboru

Decydując się na zakup kotła na biomasę będziesz musiał zaopatrzyć się również w zasobnik, czyli specjalny zbiornik, służący do magazynowania oraz podawania peletu. Dzięki niemu możliwe będzie dawkowanie odpowiedniej ilości paliwa do palnika. Zaopatrzenie się w  kocioł z zasobnikiem to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy Ci na tym, aby ogrzewać dom w sposób efektywny i ekologiczny, a przy tym praktycznie bezobsługowo. Oferowane przez nas kotły nie wydzielają szkodliwych substancji oraz posiadają wysoką sprawność. Ich kolejną zaletą jest łatwość obsługi – użytkownik musi jedynie uzupełniać regularnie ilość peletu w zasobniku i opróżniać popiół z szuflady, przy czym dawkowanie paliwa odbywa się automatycznie. Sprawdź, czym się kierować wybierając kocioł oraz zasobnik.

Kryteria wyboru kotła na pelet

Wybierając kocioł na pelet, należy upewnić się, że urządzenie spełnia wymogi 5 klasy oraz posiada certyfikat EcoDesign. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz źródło ciepła, które nie szkodzi środowisku. Takimi kotłami, są właśnie kotły Pellux. Kolejnym kryterium, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru kotła na pelet jest jego moc, którą należy dostosować do kubatury pomieszczeń oraz do zapotrzebowania domowników na ciepło. Nasze kotły są idealne dla budynków mieszkalnych o powierzchni:

  • do 240 m2 dla kotła o mocy 12 kW,
  • do 400 m2 dla kotła o mocy 20 kW,
  • do 600 m2 dla kotła o mocy 30 kW.

Wymiary kotła z kolei muszą odpowiadać wymiarom pomieszczenia oraz średnicy komina.

Jaki zasobnik na pelet wybrać?

Wybrawszy kocioł możesz przystąpić do wyboru zasobnika na pelet. Aby ograniczyć  wizyty w kotłowni, najlepiej wybrać zasobnik o jak największej pojemności. W naszej ofercie znajdziesz zasobniki w trzech rozmiarach:

  • 200 litrów,
  • 300 litrów,
  • 500 litrów.

Należy wziąć także pod uwagę rozmiar urządzenia, jakiej pojemności zasobnik mieści się do naszej kotłowni. Otwory montażowe umożliwiają ustawienie zasobnika z lewej lub z prawej strony kotła. Pokrywa urządzenia jest zamykana, dlatego nie istnieje ryzyko przedostania się ciał obcych do zbiornika. Wybierając zasobnik na pelet zwróć także uwagę, czy jego obudowa została pomalowana proszkowo, co uodporni ją na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Nasze zasobniki posiadają dodatkowo pokrywę rewizyjną w leju zasobnika, co znacznie ułatwia usuwanie powstałego pyłu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami