banner

Piece na pellet

Dbanie o środowisko naturalne nie jest jedynie kwestią mody. W przeszłości ludzie wiele razy przekonali się, że rewolucyjne wynalazki przyniosły im więcej szkody niż pożytku. Przykładem było chociażby wynalezienie tworzywa sztucznego, które już po kilkudziesięciu latach zaczęło stanowić śmieciowy problem. Obecnie ludzkość zmaga się z wyczerpującymi zapasami kopalin energetycznych i biodegradacją środowiska. To ostatnia chwila na ratowanie planety dla przyszłych pokoleń. Dobrym kierunkiem, który przyjęło wiele państw, jest inwestowanie w odnawialne źródła energii. Wbrew pozorom nie jest to jedynie energia słońca i wiatru, ale też niosąca ogromny potencjał energetyczny biomasa. Jest odnawialna, chociaż nie zawsze w wystarczająco szybkim tempie, łatwa do przetworzenia i całkowicie neutralna dla środowiska. Przykładem takiego ekologicznego, odnawialnego materiału opałowego jest pellet drzewny, którym można zasilić nowoczesny piec na pellet.

Dlaczego opalanie pelletem jest korzystne?

Każdy z Państwa wie, jak ważne jest używanie naturalnych produktów w codziennym życiu – dotyczy to także paliwa, którego używacie do ogrzania domów. Z takich naturalnych i biodegradowalnych materiałów opałowych możecie korzystać bez ograniczeń, kupując piec na pellet.. Pellet jest naturalnym paliwem, które produkuje się z pozostałości po obróbce drzew. Dzięki spalaniu go w piecu na pellet można uzyskać nawet do 4,6 kWh energii. Kotły Pellux są urządzeniami bardzo wygodnymi w obsłudze. Pellet jest łatwy w magazynowaniu i transporcie, a dzięki dużym zasobnikom, nie trzeba się martwić o ciągłe dostarczanie paliwa do pieca. Warto również wspomnieć o tym, że pellet ma bardzo niską zawartość wilgoci, co również wpływa na jego lepsze spalanie. Dodatkowo istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na piec pelletowy, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem.

Funkcje pieca na pellet

Tym, co najlepiej charakteryzuje piec na pellet, jest fakt, że jest on urządzeniem właściwie bezobsługowym. W naszej ofercie kotłów pelletowych mamy produkty z podajnikami, dzięki czemu mogą one samodzielnie funkcjonować nawet przez okres do 7 dni. Warto również wspomnieć o tym, że zautomatyzowany piec na pellet dzięki grzałkom rozpala się samoczynnie. Użytkownik nie jest więc zmuszony do ręcznego podpalania paliwa, aby uzyskać ciepło w pomieszczeniach czy podgrzaną wodę w zbiorniku. Wszystkie kotły Pellux mają również wbudowaną funkcję gaszenia płomienia oraz system, który nie dopuszcza do przedostania się ognia do zasobnika. To ostatnie rozwiązanie sprawia, że zredukowana zostaje możliwość samozapłonu całego paliwa w piecu na pellet. W razie pytań i wątpliwości – zapraszamy do kontaktu, z chęcią pomożemy Państwu wybrać piec odpowiadający Waszym wymaganiom i potrzebom.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami