banner

Oszczędności wynikające z używania kotła peletowego

Coraz więcej osób, które do tej pory ogrzewały swoje domy kotłami na węgiel, poszukuje wygodniejszych, bardziej ekologicznych, a przede wszystkim tańszych metod na zapewnienie sobie ciepła. Jednym z paliw stałych, które obecnie cieszy się coraz większą popularnością, jest pelet. Polska jest krajem, który wiedzie prym w jego produkcji, dlatego jest to stosunkowo tani materiał opałowy, a jednocześnie wysokoenergetyczny i wydajny.

Dlaczego kotły na pelet to opłacalna inwestycja?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego systemu ogrzewania, należy wziąć pod uwagę nie tylko koszt zakupu urządzenia oraz montażu instalacji grzewczej, ale również ogólne wydatki eksploatacyjne, jakie czekają nas w przyszłości. Niejednokrotnie okazuje się, że to, co początkowo wydaje się bardzo tanie, w dłuższej perspektywie stanowi spore obciążenie dla domowego budżetu, a dodatkowo nie zapewnia nam wcale komfortu cieplnego, jakiego oczekiwaliśmy. Tak jest w przypadku starych pieców węglowych, tzw. kopciuchów, które dodatkowo są niezwykle szkodliwe dla środowiska naturalnego. Instalacja grzewcza to jeden z najważniejszych elementów każdego domu, gdyż wpływa nie tylko na komfort domowników, ale również wysokość comiesięcznych rachunków.

Nowoczesne kotły peletowe zdobywają sobie coraz szersze grono zwolenników, ponieważ spełniają praktycznie wszystkie nasze oczekiwania dotyczące ogrzewania w domach. Pelet to paliwo ekologiczne, które powstaje z biomasy, czyli odpadów drzewnych, wiórów, trocin, torfu itd. Nie zawiera w sobie żadnych środków chemicznych.

Pod względem ekonomicznym ogrzewanie domów kotłami peletowymi również przynosi spore korzyści, które można zauważyć już po kilku sezonach grzewczych. Najlepsze rezultaty można osiągnąć, wybierając specjalne kotły, które są przystosowane do spalania właśnie peletu. Standardowe piece, które zostały jedynie zaadaptowane pod potrzeby peletu, nie zapewnią nam tak dobrych rezultatów – ani pod względem ekonomicznym, ani w zakresie zapewnienia komfortu cieplnego w domu.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami