banner

Na czym polega termoizolacja?

Termomodernizacja budynków jest niezwykle istotna z punktu ekonomicznego i ekologicznego.  To dzięki niej budynki w zimę nie oddają aż tyle ciepła, a latem nie nagrzewają się aż tak szybko. Termoizolacja to oszczędność i zwiększony komfort w jednym. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Czym jest termoizolacja budynku?

Ciepło w domu gwarantuje nie tylko wydajne ogrzewanie. Równie istotna okazuje się właściwa termoizolacja. Na czym ona polega? Dom izolowany termicznie to taki, w którym występuje minimum tzw. mostków termicznych. W idealnym przypadku powinny być one całkowicie wyeliminowane. Izolacyjność termiczna przegród budowlanych dotyczy wszystkich części konstrukcji budynku, które mają bezpośrednią styczność z otoczeniem o niższej temperaturze w trakcie chłodniejszych miesięcy w roku. Warto wobec tego zadbać przede wszystkim o ocieplenie ścian, podłóg, a także uszczelnienie okien oraz drzwi zewnętrznych i balkonowych. Co ciekawe, tego typu prace mogą być objęte dofinansowaniem na termomodernizację. Warto mieć to na uwadze, decydując się na poprawę termoizolacji domu czy innego budynku.

Kiedy warto zastosować termoizolację?

Termoizolacja może okazać się opłacalna z wielu punktów widzenia. Nie tylko poprawi ona komfort cieplny wewnątrz budynku, ale też znacząco wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania zimą. Warto wobec tego ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację i przeprowadzić stosowne prace mające na celu poprawę termoizolacji domu. Na co można uzyskać dotację? Pod pojęciem termomodernizacji kryją się wszelkie działania, które mają na celu zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię cieplną. Jest to m.in. ocieplenie przegród zewnętrznych budynku czy wymiana okien oraz drzwi zewnętrznych.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami