banner

Kotły na pellet 5 klasy z certyfikatem Ecodesign

Kocioł klasy 5, co to znaczy i dlaczego warto się zdecydować? Kotły na pellet to obecnie jedne z najbardziej ekologicznych urządzeń grzewczych. Wszystkie rodzaje kotłów na rynku opatrzone są obowiązkową klasyfikacją. I tak kotły klasy 5 to urządzenia cechujące się najmniejszymi parametrami emisyjnymi. Są to urządzenia, które spełniają surowe wymogi europejskiej normy PN-EN 303-5:2012.

Od 2020 roku obecna norma zostanie zastąpiona przez dyrektywę UE – Ecodesign, która zakłada jeszcze bardziej restrykcyjne normy emisji szkodliwych związków do środowiska naturalnego. Wymagania ekoprojektu wprowadzają w stosunku do wymagań normy PN-EN 303-5:2012 konieczność weryfikacji sezonowej efektywności i emisji zanieczyszczeń, która uwzględnia pracę kotłów przy mniejszej mocy niż nominalna. Określają również maksymalną emisję tlenków azotu. O ile wymagania normy PN-EN 303-5:2012 – potwierdzające 5 klasę energetyczną kotłów były dobrowolne, wymagania ekoprojektu będą obowiązkowe dla wszystkich kotłów wprowadzanych do obrotu i do użytkowania.

Kotły na pellet, spełniające normy klasy 5 oraz Ecodesign, które znajdziesz w naszej ofercie cechują się wysoką sprawnością, dzięki czemu są ekologiczne oraz oszczędne. Wykorzystują bowiem w sposób maksymalny spalane paliwo. Zapewniamy dostęp do najnowocześniejszych urządzeń grzewczych, które pozwalają na najefektywniejsze użytkowanie wytworzonej energii cieplnej.

Wybierz odpowiedni kocioł na pellet

U nas wybierzesz nowoczesne modele kotłów C.O. zasilane pelletem. Nasi fachowcy doradzą, jakie urządzenie najlepiej spełni potrzeby Twojego gospodarstwa domowego lub zakładu przemysłowego. Oferujemy kotły oraz dedykowane do nich podajniki oraz zasobniki na pellet. Nasze kotły na pellet objęte są gwarancją i cechują się niezwykłą wydajnością. U nas możesz liczyć nie tylko na fachową pomoc w wyborze odpowiedniego kotła, ale również na szczegółowe instrukcje dotyczące ich prawidłowej obsługi.

Sprawdź naszą ofertę kotłów PELLUX

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami