banner

Kotły pelletowe Pellux

Palenie paliwem stałym od niepamiętnych czasów było popularnym sposobem wytwarzania ciepła. Początkowo były to ogniska rozpalane w centralnym pomieszczeniu chaty, potem kominki, a w ostatnich stuleciach – piece różnego rodzaju. Kiedy technologia produkcji tych ostatnich intensywnie się rozwinęła, okazało się, że są to truciciele, którzy powoli, krok po kroku niszczą planetę. Niemałą zasługę mieli w tym też ludzie, którzy do ognia wrzucali wszystko, co można było spalić. Obecnie świat walczy ze smogiem wszelkimi środkami. Efektem tej walki są nie tylko ekologiczne paliwa, ale również bezpieczne urządzenia grzewcze. Łącząc kotły pelletowe najwyższej klasy z produkowanym z biomasy, ekologicznym paliwem, otrzymujecie Państwo rozwiązanie na miarę XXI wieku i postawy Eco. Gwarantujemy Wam też, że dzięki naszym urządzeniom ogrzejecie swój dom przy mniejszym nakładzie pracy na obsługę.

Kotły Pellux w najwyższym standardzie

Kotły pelletowe dostępne w naszej ofercie są ekologicznymi urządzeniami najwyższej klasy. Oferujemy urządzenia marki Pellux, które sprawdzą się zarówno w budynkach jedno- i wielorodzinnych, jak i w zakładach przemysłowych, usługowych oraz wszelkich obiektach użyteczności publicznej. Każdy produkt wyróżnia się najwyższym standardem wykonania, wytrzymałością, ale również nowoczesnym i stylowym designem. Zastosowana w nich technologia oraz najlepszej jakości materiały pozwalają na efektywną pracę niezależnie od sezonu. Szczególnie polecamy kotły klasy 5 na pellet Ecodesign, które cechują się najwyższą jakością i sprawnością.

Działanie kotłów na pellet

Kotły pelletowe to urządzenia niemal bezobsługowe. Zastosowana w nich technologia pozwala na dokładne ustawienie pieca do różnych potrzeb – urządzenie będzie się samo wygaszać oraz uruchamiać. Użytkownik będzie musiał jedynie co jakiś czas uzupełnić ilość pelletu w zasobniku oraz opróżnić popiół z szuflady. Dawkowanie paliwa również odbywa się automatycznie, co zapewnia wysoki komfort.

Kotły pelletowe firmy Pellux mogą być sterowane za pomocą modułu internetowego, poprzez komputer, telefon lub tablet. Wyposażone są także w specjalny system umożliwiający precyzyjną kontrolę procesu spalania. Wszystko to zapewnia maksymalny komfort użytkowania oraz wysoką efektywność pracy.

Wybierając pellet, robisz przysługę środowisku naturalnemu – przyczyniasz się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, tym samym możesz oddychać zdrowszym powietrzem. Paliwo odnawialne, jakim jest pellet, po spaleniu pozostawia po sobie popiół, który z powodzeniem jest wykorzystywany jako nawóz. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

PELLUX SLIM – kotły o podwyższonym standardzie

MOC NOMINALNA: 12kW
Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 220m2. Nowoczesny design, kompaktowy kształt ułatwiający wstawienie nawet do małych kotłowni.
MOC NOMINALNA: 18kW
Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 370m2. Nowoczesny design, kompaktowy kształt ułatwiający wstawienie nawet do małych kotłowni.
MOC NOMINALNA: 24kW
Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 500m2. Nowoczesny design, kompaktowy kształt ułatwiający wstawienie nawet do małych kotłowni.

PELLUX 100

MOC NOMINALNA: 19kW
Idealna do budynków o powierzchni użytkowej do 400m2
MOC NOMINALNA: 29kW
Idealna do budynków o powierzchni użytkowej do 600m2

Bardzo wydajny kocioł na pellet drzewny.

Zasobniki 200, 300 i 500 litrów

Podajniki pelletu 100, 120, 150 i 250cm

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami