banner

Kotły pelletowe Pellux

Kotły C.O. na pellet, które są dostępne w naszej ofercie, są ekologicznymi urządzeniami najwyższej klasy. Oferujemy urządzenia marki Pellux, które sprawdzą się zarówno w budynkach jedno- i wielorodzinnych, jak i w zakładach przemysłowych, usługowych oraz wszelkich obiektach użyteczności publicznej. Każdy produkt wyróżnia się najwyższym standardem wykonania, wytrzymałością, ale również nowoczesnym i stylowym designem. Zastosowana w nich technologia oraz najlepszej jakości materiały pozwalają na efektywną pracę niezależnie od sezonu. Kotły na pellet to opłacalna inwestycja, są one mniej szkodliwe dla budżetu domowego oraz środowiska. Szczególnie polecamy kotły klasy 5, kotły na pellet Ecodesign, które cechują się najwyższą jakością i sprawnością.

Działanie kotłów na pellet

Kotły C.O. na pellet to urządzenia niemal bezobsługowe. Zastosowana w nich technologia pozwala na dokładne ustawienie pieca do różnych potrzeb – urządzenie będzie się samo wygaszać oraz uruchamiać. Użytkownik będzie musiał jedynie co jakiś czas uzupełnić ilość pelletu w zasobniku oraz opróżnić popiół z szuflady. Dawkowanie paliwa również odbywa się automatycznie, co zapewnia wysoki komfort.
Kotły pelletowe firmy Pellux mogą być sterowane za pomocą modułu internetowego, poprzez komputer, telefon lub tablet. Wyposażone są także w specjalny system umożliwiający precyzyjną kontrolę procesu spalania. Wszystko to zapewnia maksymalny komfort użytkowania oraz wysoką efektywność pracy.
Wybierając pellet robisz przysługę środowisku naturalnemu – przyczyniasz się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, tym samym możesz oddychać zdrowszym powietrzem, do czego zachęca program Czyste Powietrze. Paliwo odnawialne, jakim jest pellet po spaleniu pozostawia po sobie popiół, który z powodzeniem jest wykorzystywany jako nawóz. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

PELLUX SLIM

MOC NOMINALNA: 12kW
Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 220m2. Nowoczesny design, kompaktowy kształt ułatwiający wstawienie nawet do małych kotłowni.
MOC NOMINALNA: 18kW
Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 370m2. Nowoczesny design, kompaktowy kształt ułatwiający wstawienie nawet do małych kotłowni.
MOC NOMINALNA: 24kW
Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 500m2. Nowoczesny design, kompaktowy kształt ułatwiający wstawienie nawet do małych kotłowni.

PELLUX 200 TOUCH

MOC NOMINALNA: 20kW

Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 400m2. Bezpieczny i bezobsługowy system grzewczy, znakomicie sprawdzający się przy ogrzewaniu podłogowym.

PELLUX 100

MOC NOMINALNA: 20kW
Idealna do budynków o powierzchni użytkowej do 400m2
MOC NOMINALNA: 30kW
Idealna do budynków o powierzchni użytkowej do 600m2

Bardzo wydajny kocioł na pellet drzewny.

Zasobniki 200, 300 i 500 litrów

Podajniki pelletu 100, 120, 150 i 250cm

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami