banner

Kotły C.O. na pellet

Kotły C.O. na pellet, które znajdziesz w naszej ofercie, to ekologiczne urządzenia najwyższej klasy. Oferujemy urządzenia marki Pellux, które sprawdzą się zarówno w budynkach jedno- i wielorodzinnych, jak i w zakładach przemysłowych, usługowych oraz wszelkich obiektach użyteczności publicznej. Każdy produkt wyróżnia się najwyższym standardem wykonania, wytrzymałością oraz nowoczesnym i stylowym designem.
Zastosowana w nich technologia oraz najlepszej jakości materiały, pozwalają na efektywną pracę niezależnie od sezonu. Kotły pelletowe to inwestycja, która się opłaca i jest mniej szkodliwa dla środowiska. Szczególnie polecamy kotły klasy 5, z certyfikatem Ecodesign, które cechują się najwyższą jakością i sprawnością. Jakie zalety mają kotły pelletowe? Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich, które z pewnością pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Zalety kotłów pelletowych

Kotły C.O. na pellet to urządzenia niemal bezobsługowe. Zastosowana w nich technologia pozwala na dokładne ustawienie pieca do naszych potrzeb – urządzenie będzie się samo wygaszać oraz uruchamiać. Użytkownik będzie musiał jedynie co jakiś czas uzupełnić ilość pelletu w zasobniku oraz opróżnić popiół z szuflady. Dawkowanie paliwa również odbywa się automatycznie.
Kotły pelletowe Pellux mogą być sterowane za pomocą modułu internetowego, poprzez komputer, telefon lub tablet. Wyposażone są także w specjalny system umożliwiający precyzyjną kontrolę procesu spalania. Wszystko to zapewnia maksymalny komfort użytkowania oraz wysoką efektywność pracy.
Wybierając pellet robisz przysługę środowisku naturalnemu – przyczyniasz się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, tym samym możesz oddychać czystszym powietrzem. Paliwo odnawialne, jakim jest pellet nie zostawia żadnej sadzy podczas spalania, a jedynie popiół, który z powodzeniem jest wykorzystywany, jako nawóz.

PELLUX COMPACT

MOC NOMINALNA: 12kW

Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 240m2. Nowoczesny design, kompaktowy kształt ułatwiający wstawienie nawet do małych kotłowni.

PELLUX 200 TOUCH

MOC NOMINALNA: 20kW

Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 400m2. Bezpieczny i bezobsługowy system grzewczy, znakomicie sprawdzający się przy ogrzewaniu podłogowym.

PELLUX 100

MOC NOMINALNA: 20kW
Idealna do budynków o powierzchni użytkowej do 400m2
MOC NOMINALNA: 30kW
Idealna do budynków o powierzchni użytkowej do 600m2

Bardzo wydajny kocioł na pellet drzewny.

ZASOBNIKI I PODAJNIKI

ZASOBNIKI I PODAJNIKI

Zasobniki 200, 300 i 500 litrów

Podajniki pelletu 100, 120, 150 i 250cm

ZASOBNIKI Z WĘŻOWNICĄ

ZASOBNIKI Z WĘŻOWNICĄ

Zasobniki c.w.u. PELLUX z wężownicą 220 i 300 litrów przeznaczone do podgrzewania i magazynowania ciepłej wody użytkowej przy współpracy z jednym źródłem ciepła.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami