banner

Jakie informacje uzyskamy dzięki radiowemu termostatowi pokojowemu?

Termostaty pokojowe stanowią dziś niezbędny element każdej funkcjonalnej instalacji grzewczej. To przede wszystkim za ich pomocą ustawia się pożądaną temperaturę w domach jednorodzinnych i innych budynkach. Nie trzeba nawet robić tego na bieżąco, współczesne termostaty umożliwiają bowiem proste ustalanie całych harmonogramów ogrzewania, dostosowanych do planów dnia domowników, godzin ich nieobecności i innych zmiennych.

Co warto podkreślić, jest to nie tylko kwestia komfortu, ale również oszczędności. Szczególnie że nowoczesne termostaty reagują także na zewnętrzne czynniki. Nie będą więc niepotrzebnie podkręcały ogrzewania, kiedy rozpalimy ogień w kominku albo gdy w domu pojawi się tylu gości, że sama ich obecność podnosić będzie temperaturę w pomieszczeniach. Gdy okaże się, ze te zewnętrzne źródła ciepła wystarczają do osiągnięcia pożądanej przez nas temperatury, termostat automatycznie wyłączy urządzenia grzewcze.

Termostaty pokojowe mogą być przewodowe i bezprzewodowe. Jak łatwo się domyślić, odróżnia je sposób komunikacji ze źródłem ciepła. Termostaty przewodowe wykorzystują czterożyłowe okablowanie, najczęściej montowane podtynkowo. Termostaty bezprzewodowe kabli nie potrzebują, komunikują się z głównym regulatorom za pomocą sygnału radiowego. Nie da się więc ukryć, że są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu. Trzeba tylko upewnić się, że wszystkie elementy pozostają w zasięgu.

O czym poinformuje nas termostat pokojowy?

Termostaty mogą nie tylko utrzymywać pożądaną temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach, ale także transmitować informacje z regulatora głównego. Jakie informacje? Przede wszystkim te o:

  • poziomie paliwa w zasobniku,
  • stanach alarmowych kotła,
  • temperaturze na zewnątrz budynku.

Dzięki temu w każdej chwili łatwo możemy sprawdzić, czy kocioł wymaga naszej uwagi, bez zbliżania się do niego.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami