banner

Jakie akcesoria można dobrać do nowoczesnego kotła grzewczego?

Kotły grzewcze są montowane w praktycznie każdym polskim domu, jak i w bardzo wielu innych wnętrzach. Niemniej, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku znajdują się liczne gadżety i akcesoria, znacznie ułatwiające lub nawet całkowicie automatyzujące obsługę kotłów centralnego ogrzewania. Które z tych akcesoriów warto jest kupić?

Jak działa termostat pokojowy do kotłów CO?

Jednym z najczęściej montowanych akcesoriów do kotłów grzewczych bez wątpienia są termostaty pokojowe. Termostat pokojowy to urządzenie umożliwiające sterowanie kotłem na odległość, na przykład z kuchni lub salonu. Najczęściej ma on formę małego panelu z wyświetlaczem, montowanego na ścianie. Podstawową funkcją termostatu do kotłów CO zawsze jest precyzyjna regulacja temperatury w danym pomieszczeniu. Ponadto wysokiej jakości termostaty pokojowe do kotłów dają również możliwość:

  • ustalania harmonogramów pracy kotła;
  • odczytania informacji o stanie kotła;
  • założenia blokady przed dziećmi na urządzenie;
  • włączenia ekonomicznego trybu ogrzewania.

Termostat zwykle wyświetla też aktualną godzinę, dzięki czemu może on zastąpić zegar ścienny.

Czy warto kupować moduł internetowy do kotła?

Dobry producent kotłów pelletowych powinien zadbać, aby w jego ofercie znalazł się conajmniej jeden moduł internetowy do kotłów. Urządzenie to jest ulepszoną wersją wyżej opisanych termostatów i cieszy się coraz większą popularnością. Jakie są jego możliwości? Moduł ten przede wszystkim umożliwia kontrolę i monitorowanie pracy kotła z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Ponadto często pozwala on regulować temperaturę w pomieszczeniach jeszcze dokładniej od zwykłego termostatu. Warto też wspomnieć, że takie moduły mają też wiele innych, dodatkowych funkcji, które są zależne od ich producenta.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami