Jak nadzorować pracę kotła na pellet na odległość?
Kotły na pellet to doskonałe, alternatywne rozwiązanie dla kotłów na węgiel. Efektywne, ekologiczne i bezobsługowe, są również niezwykle ekonomiczne. Ponadto kotły pelletowe nie wymagają ręcznego rozpalania, a zachowanie ich w czystości nie jest problematyczne, ze względu na niewielką ilość powstającego popiołu w trakcie spalania pelletu. Kolejną zaletą kotłów na pellet jest możliwość zdalnego zarządzania pracą kotła za pomocą tabletu lub smartfonu. Sprawdź, jak to jest możliwe.
Komputer telefon i Internet
Zdalne nadzorowanie pracą kotła na pellet jest możliwe dzięki połączeniu specjalnej, dedykowanej do tego celu platformy internetowej z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfony, tablety i komputery. Z owej platformy mamy dostęp do zaawansowanych informacji, które mają wpływ na zarządzanie parametrami instalacji, takimi jak temperatura w ogrzewanym budynku lub temperatura wody użytkowej.
Do zdalnego kierowania pracą instalacji potrzebny będzie dostęp do przeglądarki internetowej. Jej zaawansowane funkcje umożliwiają zdalną konfigurację i ustawienie szczegółowych parametrów systemu, dają dostęp do adresów serwisowych, umożliwiają podłączenie czujników, zabezpieczeń czy liczników. Zdalne sterowanie działaniem instalacji daje również dostęp do natychmiastowych powiadomień o zakłóceniach w pracy kotła, jego usterkach czy awariach.
Nadzorowanie pracą kotła na pellet na odległość dzięki aplikacjom
Zdalne nadzorowanie pracą kotła na pellet umożliwiają także innowacyjne aplikacje na iPhony i telefony komórkowe z Androidem. Aby jednak móc z nich skorzystać potrzebny będzie regulator przy kotle grzewczym oraz urządzenie komunikacyjne, przewodowe lub bezprzewodowe, a także stały dostęp do internetu.
Aplikacje dają możliwość pełnej kontroli systemu grzewczego z dowolnego miejsca na świecie, umożliwiając między innymi ustawienie innej temperatury w każdym pomieszczeniu, w zależności od pory dnia lub indywidualnych preferencji lub zgodnie z jednym z trzech trybów: automatycznym, dziennym i nocnym. Dzięki aplikacjom urządzenie grzewcze może być włączane lub wyłączane w dowolnie wybranym momencie. Zaawansowane wersje aplikacji dają również możliwość zarządzania systemem przy wykorzystaniu asystentów głosowych.