banner

Dofinansowanie termomodernizacji budynku z programu Czyste Powietrze

Planujesz termomodernizację budynku, wymianę starego źródła ciepła, instalacji centralnego ogrzewania czy okien, ale obawiasz się kosztów inwestycji? Do 2029 roku możesz skorzystać z rządowego programu Czyste Powietrze. Program Czyste Powietrze skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych. Skupia się na wymianie przestarzałych kotłów i pieców oraz termomodernizacji domów w celu efektywnego zarządzania energią i ograniczenia emisji do atmosfery szkodliwych substancji. Korzystając z programu Czyste Powietrze, możesz zyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca w postaci zwrotu części poniesionych kosztów. W zależności od gminy i wyboru źródła ogrzewania dofinansowanie do kotła może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy zł. Warto mieć na uwadze, że nie każdy kocioł 5 klasy ma certyfikat Ecodesign, a do programu Czyste Powietrze dopuszczone są wyłącznie kotły spełniające wymagania Ekoprojektu, takie jak kotły Pellux.

Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca?

Aby uzyskać dofinansowanie na termomodernizację lub wymianę starego pieca na nowe źródło ciepła z programu Czyste Powietrze, konieczne jest złożenie wniosku we właściwym dla miejsca zamieszkania Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska, lub przez formularz on-line dostępny na stronie https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze. Warunkiem podstawowym ubiegania się o dofinansowanie jest wymiana starego pieca lub kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu, np. na jeden z oferowanych przez nas ekologicznych kotłów c.o. na pellet. Nabór wniosków i ich rozpatrywanie prowadzone są w trybie ciągłym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jakie wymogi musisz spełnić, by otrzymać dofinansowanie na wymianę kotła korzystając z programu Czyste Powietrze skontaktuj się z nami. Nasi przedstawiciele chętnie udzielą informacji i pomogą poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie na kocioł pelletowy.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami