banner

Kotły pelletowe – zalety

Ogrzewanie domu przez wiele miesięcy w roku, a także palenie w kotle w celu podgrzania wody użytkowej przez wiele lat było czynnością bardzo absorbującą. Wymagało też stałego dozoru ze względu na ryzyko rozprzestrzenienia się ognia. Obecnie dom z własnym systemem centralnego ogrzewania jest nie mniej bezpieczny i komfortowy niż mieszkanie ogrzewanie z sieci miejskiej. Takie warunki zapewnia postęp technologiczny, dzięki któremu powstały nowoczesne, bezobsługowe kotły pelletowe. Zalety tych urządzeń grzewczych tworzą długą listę, a najważniejszymi z pewnością są bezobsługowa, zautomatyzowana praca oraz ekologiczna eksploatacja.

Oferowane przez nas kotły c.o. na pellet z podajnikiem są warte uwagi właśnie dlatego, że praktycznie nie wymagają obsługi. Są zautomatyzowane, wygodne i ekonomiczne podczas codziennego użytkowania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, paliwo jest podawane automatycznie. Podobnie jest w przypadku kontroli procesu spalania oraz sterowania instalacją grzewczą. Dzięki temu komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy niż w przypadku innych kotłów na paliwa stałe.

Oprócz wygody ważne jest także bezpieczeństwo użytkowania. Nasze kotły c.o. na pellet mają automatyczny system czyszczenia wymiennika i rusztu, na którym spala się paliwo. Dodatkowo, dzięki funkcji automatycznego czyszczenia kanałów spalinowych oraz palnika, unika się strat ciepła i zostaje zachowany najwyższy standard bezpieczeństwa.

klasa kotła
Klasa kotła wg normy EN 303-5:2012
ochrona gwarancyjna
Długa ochrona gwarancyjna dla wymiennika kotła

Kotły c.o. Pellux – marka firmy NIBE-BIAWAR

Kotły Pellux to nowoczesna marka NIBE-BIAWAR – producenta kotłów pelletowych i innych rozwiązań grzewczych do domów jedno- i wielorodzinnych, zakładów przemysłowych i obiektów usługowych. NIBE to nowoczesne pompy ciepła, marka BIAWAR to zaawansowane technologicznie podgrzewacze wody.

Jednym z podstawowych celów naszego przedsiębiorstwa jest udoskonalanie produktów energooszczędnych. Chcąc przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego, nieustannie ulepszamy rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii. Dlatego kotły c.o. na pellet nie zamykają jeszcze naszej oferty. Znajdziecie w niej Państwo również najwyższej klasy pompy ciepła, oraz podgrzewacze wody

W firmie NIBE-BIAWAR działamy zgodnie z ideą Zrównoważonego Rozwoju, która jest połączeniem rentowności ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Kotły c.o. na pellet są produkowane w zakładach NIBE-BIAWAR w Białymstoku.

Produkcja kotłów pelletowych – wieloletnie doświadczenie

W NIBE-BIAWAR zajmujemy się produkcją niezawodnych systemów c.o. Od początku działalności nieustannie dopracowujemy technologię, aby zapewniać naszym klientom maksymalny komfort użytkowania i bezawaryjność przez wiele lat. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz doświadczeniu polskich i skandynawskich konstruktorów stale poszerzamy ofertę kotłów stałopalnych. Cały czas śledzimy zmiany na rynku, analizujemy potrzeby klientów i poszukujemy nowych rozwiązań. Dzięki temu możemy oferować najnowocześniejsze produkty. Zaliczają się też do nich kotły pelletowe. Zalety tych urządzeń grzewczych są potwierdzeniem naszych sukcesów. Modele Pellux umożliwiają bowiem uzyskanie większej sprawności i wydajności, zachowując przy tym zwartą i solidną budowę kotła c.o. oraz komfort eksploatacji.

Kotły zasilane pelletem – unikatowe rozwiązania, prosta obsługa

Pełne zautomatyzowanie systemów grzewczych, w których wykorzystuje się kotły c.o. Pellux, zapewnia niezwykłą wygodę i łatwość użytkowania. Kotły c.o. z podajnikiem nie wymagają obsługi, są oszczędne w eksploatacji. Procesy takie jak podawanie paliwa, kontrola spalania oraz sterowanie instalacją grzewczą przebiegają automatycznie. Jest to duża przewaga nad innymi kotłami na paliwa stałe oraz doskonała alternatywa dla osób, które nie mają dostępu do gazu ziemnego.

PELLUX TO UNIKATOWE ROZWIĄZANIA

Kotły c.o. na pellet marki Pellux łączą w sobie nowoczesną, a zarazem sprawdzoną konstrukcję wymiennika opartą o system kanałów spalinowych wyposażonych w turbulatory, która zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności kotła (90 – 92%) oraz zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do kotłów wyposażonych w tradycyjny wymiennik. Takie rozwiązanie umożliwia również zastosowanie automatycznego czyszczenia wymiennika kotła. Pozwala to utrzymać na stałym, wysokim poziomie sprawność wymiany ciepła oraz niemal bezobsługowość urządzenia. Palniki zrzutkowe z automatycznym zapłonem paliwa, mechanizmem czyszczenia rusztu zapewniają niezawodną, w pełni zautomatyzowaną eksploatację. Ponadto dzięki możliwościom modulacyjnym mocy palnika (30 – 100%) w połączeniu z odpowiednim algorytmem sterującym, umożliwiają optymalne dostosowanie warunków spalania do bieżącego zapotrzebowania na ciepło.

To wszystko w połączeniu ze sterowaniem pogodowym, możliwością zastosowania sondy Lambda, modułem internetowym i szeregiem innych dodatkowych akcesoriów daje olbrzymie możliwości rozbudowy układów centralnego ogrzewania i c.w.u.. Taka opcja od wielu lat spotyka się z uznaniem klientów ceniących sobie wygodę użytkowania i bezobsługowość instalacji c.o.

siedziba firmy BIAWAR
kotły peletowe - produkcja
piece grzewcze na pellet

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami