banner

Państwo w ramach walki ze smogiem od kilku lat kontynuuje program wymiany tradycyjnych pieców na ekologiczne kotły grzewcze. Obecnie dofinansowanie do kotła jest jedną z najczęściej udzielanych dotacji przez państwo. Jeśli zatem planują Państwo wymianę źródła ciepła, mogą Państwo sprawdzić w swojej gminie, czy udziela dotacji na ten cel. (więcej…)

Pellet jest wydajną i ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych materiałów opałowych. Jest paliwem odnawialnym, powstającym w 100% z naturalnych surowców – sprasowanych pod wysokim ciśnieniem zrębków, trocin i odpadów drzewnych, bez udziału środków chemicznych i sztucznego lepiszcza. Gotowy pellet przyjmuje postać granulatu o średnicy 6-10mm i długości do kilku centymetrów. O atrakcyjności pelletu jako paliwa opałowego decyduje zerowy bilans CO2, niska zawartość wilgoci (8-12%) oraz popiołu (0,5-1,5%), który dodatkowo może być wykorzystany jako naturalny nawóz! (więcej…)

Być może stoją Państwo właśnie przed koniecznością wyboru sposobu ogrzewania do swojego domu. Taka potrzeba zachodzi przy budowie nowego budynku albo w sytuacji modernizacji istniejącej kotłowni i wymianie starego kotła, który nie spełnia wymogów ekologicznych oraz jego obsługa jest bardzo czasochłonna. Rynek oferuje wiele rozwiązań, warto więc dobrze się zastanowić i wybrać to najkorzystniejsze. Przyjrzyjmy się dokładniej nowoczesnym i bardzo popularnym automatycznym kotłom na pellet.

Co to jest pellet i jakie są zalety użytkowania kotłów na to paliwo?

 

Pellet drewniany to skompresowany granulat pozyskiwany z odpadów drzewnych – trocin. Może pochodzić z różnego rodzaju drzew, gałęzi i pozostałości po obróbce drewna. Stosowany jest szeroko przy ogrzewaniu gospodarstwach domowych ze względu na liczne zalety i korzyści. To ekologiczne paliwo w połączeniu z nowoczesnym kotłem pelletowym tworzy bardzo opłacalne rozwiązanie. Oto główne zalety ogrzewania budynków za pomocą kotła pelletowego:

 •  Bezobsługowość – załadunek paliwa. Nowoczesne kotły wyposażone są w podajniki, które w automatyczny sposób podają paliwo do kotła. Oznacza to brak konieczności ręcznego dorzucania paliwa nawet kilka razy w ciągu doby.
  Bezobsługowość przy czyszczeniu kotła. Najlepsze kotły peletowe na rynku wyposażone są w automatyczne systemy czyszczące zarówno wymiennik kotła jak również palnik (palenisko), na którym zachodzi proces spalania pelletu. Ta funkcja znacznie podnosi komfort użytkowania urządzenia. Zastosowanie wymienionych systemów gwarantuje również sprawne działanie elementów takich jak palnik, kanały spalinowe, wymiennik oraz ruszt.
  Ekonomiczność. Koszty ogrzewania pelletem są mniejsze niż koszty ogrzewania np. węglem z powodu tego, że nowoczesne sterowniki zarządzające pracą kotłów pelletowych minimalizują zużycie paliwa
  Łatwe składowanie i czystość. Pellet drzewny sprzedawany jest w workach o różnej pojemności. Nie ma potrzeby składowania paliwa luzem, a sam opał nie pyli i nie brudzi pomieszczenia. Dodatkowo, po spaleniu pozostaje bardzo niewiele popiołu.
  Bezpieczeństwo użytkowania. Kotły na pellet wyposażone są w systemy przeciwpożarowe oraz zawory bezpieczeństwa
  Ekologiczność. W wyniku spalania pelletu w nowoczesnym kotle do powietrza dostaje się znacznie mniej szkodliwych substancji niż w przypadku kotłów węglowych.
  Zgodność z normami. Nowoczesne kotły na pellet spełniają surowe europejskie normy ekologiczne oraz normy bezpieczeństwa. Oznacza to inwestycję na długie lata bez konieczności wymiany urządzenia.

Połączenie wysokiego komfortu użytkowania, niskich kosztów eksploatacji oraz ekologii czyni kotły peletowe jednym z najkorzystniejszych źródeł ciepła dla domów jednorodzinnych.

Z przyjemnością informujemy o trwającej promocji na kotły peletowe PELLUX

WIOSENNY PELLETON KORZYŚCI

Już tylko do końca czerwca 2019 roku możesz zakupić kocioł PELLUX w cenie pomniejszonej o 1000 zł netto!

Jeżeli potrzebujesz zasobnika na ciepłą wodę użytkową skorzystaj ze specjalnej oferty na zestaw: kocioł + zasobnik c.w.u. w niskiej cenie promocyjnej!

Wybierz swoją korzyść!

Promocją objętych jest 300 sztuk kotłów Pellux: Pellux Compact Touch, Pellux 100 20 kW Touch, Pellux 100 30 kW Touch, Pellux 200 20kW Touch

oraz 300 sztuk zasobników c.w.u.: zasobnik BIAWAR poziomy dwupłaszczowy o pojemności 140 litrów typ W-E 140.24.S, zasobnik PELLUX stojący MEGA z wężownicą spiralną o pojemności 220 litrów typ W-E 220.81P, zasobnik PELLUX stojący MEGA z wężownicą spiralną o pojemności 300 litrów typ W-E 300.81P.

Skorzystaj z promocji za pośrednictwem wybranego Dystrybutora lub Instalatora PELLUX. Listę firm znajdziesz tutaj

Regulamin promocji dostępny tutaj

(więcej…)

Zakończyły się Targi ISH, zaliczane do największej międzynarodowej imprezie w branży ogrzewania, klimatyzacji oraz wentylacji. Tegoroczna edycja targów przyciągnęła rekordową liczbę wystawców i odwiedzających. Dziękujemy za tak liczne odwiedziny na naszym stoisku i zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z targów oraz galerii zdjęć.

kotły Pellux

Targi ISHTargi we Frankfurciekotły c.o. na peletekologiczny peletPellux CompactPellux 200 TouchPellux 100Zasobniki i podajniki Pellux

Pellet jest wydajną i ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych materiałów opałowych. Jest paliwem odnawialnym, powstającym w 100% z naturalnych surowców – sprasowanych trocin powstających w trakcie obróbki drewna.

(więcej…)

Miło nam poinformować, że nasza firma pojawiła się w katalogu polskich zielonych technologii przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy współpracy z polskimi przedsiębiorstwami i instytutami badawczymi.

Doing Green Business Together to wyjątkowy przewodnik osiągnięć polskich firm z zakresu ochrony środowiska. Publikacja promuje Polskę jako kraj posiadający potencjał na rynku odnawialnych źródeł energii.

Doing Green Business Together jest dostępny w języku angielskim w wersji elektronicznej pod następującymi linkami:

https://www.msz.gov.pl/en/p/msz_en/foreign_policy/foreign_economic_policy/dogrebuto/

https://issuu.com/msz.gov.pl/docs/doing_green_business_together_2018

 

Wersja drukowana była dystrybuowana w polskim pawilonie podczas konferencji COP-24 w Katowicach w grudniu 2018 r. i będzie służyć jako materiał promujący polskie technologie przez placówki dyplomatyczne.

Zbliża się termin największej międzynarodowej imprezy w branży ogrzewania, klimatyzacji oraz wentylacji – Targów ISH we Frankfurcie nad Menem. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska NIBE-BIAWAR i zapoznania się z naszą ofertą. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na kotły peletowe PELLUX. Będą mogli Państwo przyjrzeć się bliżej trzem modelom – Pellux Compact Touch, Pellux 100 Touch oraz Pellux 200 Touch. Są to nowoczesne oraz w pełni zautomatyzowane kotły c.o. przeznaczone głównie do domów jednorodzinnych.

Ponadto zaprezentujemy kompaktową centralę wewnętrzną do ogrzewania i produkcji ciepłej wody NIBE HK 200 oraz nowoczesny podgrzewacz przepływowy BIAWAR K2 LCD ze sterowaniem elektronicznym.

Oferujemy również dużą dawkę praktycznej wiedzy oraz fachowe doradztwo na najwyższym poziomie!

Czekamy na Państwa na stoisku A88 w hali 11.1 w dniach 11-15 marca 2019.

targi w Frankfurcie

 Z dniem 30. listopada zakończyliśmy Promocję „Dotacja PELLUX 2000 zł”. 

Dotacją było objętych 200 szt , jednak w związku z olbrzymim zainteresowaniem zwiększyliśmy pulę kotłów w promocyjnej cenie o kolejne 50 szt i już teraz możemy ogłosić zakończenie akcji pełnym sukcesem!  

Dziękujemy wszystkim Klientom za udział w Promocji i wybór kotłów PELLUX, a Partnerom handlowym za współpracę przez cały okres trwania Promocji

W dniach 23-26 kwietnia 2018 roku w Poznaniu mieliśmy okazję spotkać się z Państwem na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wiele nowości w ofercie NIBE-BIAWAR ściągnęło na nasze stoisko setki osób.

Targi INSTALACJE to największe spotkanie branży instalacyjnej w Polsce i Europie Środkowej. Każdorazowo wydarzenie gromadzi blisko 30.000 profesjonalistów z 46 krajów świata.

 

DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZENIE NASZEGO STOISKA!

 

Podczas tegorocznych Targów przedstawiliśmy Państwu urządzenia grzewcze, takie, jak: pompa ciepła z rekuperatorem i systemem fotowoltaicznym, podgrzewacze wody, zasobniki c.w.u., kotły peletowe wraz z zasobnikami na pelet drzewny.

Zaprezentowaliśmy między innymi elektryczne podgrzewacze wody: z pompą ciepła OW-PC 270 AQUAIR, podgrzewacz wody K-2 z wyświetlaczem LCD, podgrzewacz VIKING SMART, kotły peletowe PELLUX o mocy 12, 20 oraz 30 kW, powietrzną pompę ciepła NIBE o najwyższej efektywności NIBE F2120 oraz powietrzną pompę ciepła typu NIBE SPLIT AMS 10-6 wraz z rekuperatorem NIBE ERS i systemem fotowoltaicznym NIBE PV, która stanowi „Inteligentny System Grzewczy NIBE – 100% energii odnawialnej”, nagrodzony ZŁOTY MEDALEM MTP 2018.

Duże zainteresowanie wzbudziła również nasza wystawa historyczna, na którym znalazły się jedne z pierwszych naszych produktów, w tym podgrzewacz do parówek 🙂

Już 23 -26 kwietnia 2018 odbędą się tragi INSTALACJE w Poznaniu.

Zapraszamy na nasze stoisko nr 17, Pawilon 5, sektor B.

Zaprezentujemy na nim nowości:

Kocioł PELLUX COMPACT Exclusive 

Zasobnik PELLUX MEGA 220 litrów z wężownicą

Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach 9:00-17:00

oraz w czwartek, w godzinach 9:00-16:00

Więcej informacji na temat targów pod adresem:

https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/?ec=T421801

Według najnowszych szacunków Komisji Europejskiej z powodu zanieczyszczeń powietrza każdego roku przedwcześnie umiera ok. 42 000 mieszkańców Polski. Jakość powietrza w naszym kraju jest najgorsza w porównaniu z innymi państwami Unii Europejskiej.

Europejska Agencja Środowiska szacuje, że każdego roku, z powodu wdychania zanieczyszczonego powietrza w naszym kraju, umiera około 42 tysiące osób. Dla porównania: w wypadkach samochodowych każdego roku ginie ok. 3 300 osób.

Najnowsze dane ze stacji pomiarowych pokazują wysokie stężenia zanieczyszczeń w powietrzu na Śląsku i w centralnej Polsce.

Co to takiego ten smog?

Nazwa SMOG to połączenie dwóch słów z języka angielskiego: smoke (dym) i fog (mgła). Dość dobrze oddaje naturę smogu – to rodzaj brudnej, zalegającej mgły, składającej się z rozmaitych zanieczyszczeń: pyłów, spalin i gazów przemysłowych. Duże znaczenie dla jego powstawania mają, poza źródłami zanieczyszczeń, pogoda i ukształtowanie terenu.

Specjaliści wyróżniają dwa rodzaje smogu: fotochemiczny (typu Los Angeles) i kwaśny (londyński).

W Polsce mamy do czynienia głównie z tym drugim – zawierającym tlenki siarki i węgla, pyły oraz sadzę.

Smog jest groźny przede wszystkim dla dzieci i seniorów, szczególnie tych z problemami układu oddechowego. Zdaniem ekspertów, za fatalną jakość powietrza odpowiada niska temperatura, brak wiatru i przede wszystkim to, czym palimy w naszych domach.

– Najwięcej zanieczyszczeń do środowiska dostaje się poprzez spalanie niskiej jakości paliw domowych w piecach – mówi Leszek Karski z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Jakub Jędrak z Polskiego Alarmu Smogowego mówi, że potrzebne są centralne rozwiązania. – Brakuje realnych działań, takich jak wymiana kotłów węglowych na inne urządzenia – zaznacza.

 SMOG na południu Polski  fot. © GRZEGORZ POLAK / FOTOLIA

Koniec „śmiechuchów” / „kopciuchów’’ coraz bliżej

Nasz Wicepremier przypomniał, że od 1 października obowiązuje rozporządzenie, które zaostrza normy emisyjne dla domowych kotłów grzewczych. Regulacja przewiduje restrykcyjne wymagania dla kotłów produkowanych i instalowanych w Polsce. Rozwiązania dotyczą kotłów do 500 kW, czyli tych używanych w gospodarstwach domowych oraz małych i średnich zakładach.

Od lipca 2018 r. w Polsce nie będzie można produkować ani instalować pieców o niższej niż 5. klasa emisyjności. W kotłach nie będzie można też instalować rusztów awaryjnych, które najczęściej służą do spalania odpadów komunalnych.

Kotły na pelet jako skuteczna metoda walki ze smogiem

Pelet może być remedium na problem smogu w Polsce. Z analiz IEO wynika, że kilkaset tysięcy pieców węglowych można by zastąpić kotłami na pelet. To jest metoda, jaką przed laty zastosowały takie kraje jak Austria, Szwecja czy Dania.

Pelet nie wydziela trujących substancji ani pyłów, bo pali się zamknięty w nim gaz, który stanowi w jego składzie 80 proc. Kolejne 19,5 proc. to brykiet drzewny, a 0,5 proc. popiół. Zdaniem ekspertów jego czystość można porównać do spalania gazu. – Pali nim cała Europa. Z wyjątkiem Polski – mówi nam Piotr Kowalewski, właściciel produkującej pelet firmy COM-VID.

Po więcej informacji na temat zanieczyszczeń powietrza odsyłamy na stronę: 

http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/home

Zachęcamy również do monitorowania jakości powietrza w Polsce oraz Europie, odsyłając do stron:

                                 http://airindex.eea.europa.eu/

                                 http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/content/show/1001117

Dnia 1 sierpnia 2017 roku opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wymagań dla kotłów wprowadzonych do obrotu i użytkowania. Dotyczy ono zarówno urządzeń dopuszczonych do sprzedaży, jak również urządzeń na etapie podłączania do systemu c.o. Przyjęto zatem nowe, krajowe przepisy, które określają wymagania w zakresie emisji zanieczyszczeń z kotłów na paliwa stałe o mocy cieplnej do 500 kW.

Rozporządzenie ZAKAZUJE stosowania w konstrukcji kotła rusztu awaryjnego.

Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 października 2017 r. Przepisy rozporządzenia do kotłów wyprodukowanych, ale niewprowadzonych do obrotu i użytkowania przed jego wejściem w życie będą obowiązywały od 1 lipca 2018 r.

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe

Wiele firm sprzedających kotły z powodu wejścia w życie nowego rozporządzenia musiało wycofać z oferty część oferowanych kotłów.

Wszystkie oferowane przez nas kotły spełniają wszelkie normy.

Warto więc już teraz zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów.

Link do Rozporządzenia:

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/1690/1

Miło nam poinformować, że firma Nibe-Biawar znalazła się w ścisłym gronie najbardziej innowacyjnych firm  województwa podlaskiego. Ranking Innowacje organizowany jest co roku przez „Kurier Poranny” i Naczelną Organizację Techniczną w Białymstoku.

W tym roku zostaliśmy nagrodzeni za kocioł na pelet PELLUX COMPACT, który jest połączeniem nowatorskich rozwiązań technologicznych z nowoczesnym i eleganckim designem. Kompaktowy kształt urządzenia i niewielkie wymiary sprawiają, że idealnie wpasowuje się w małe kotłownie, tworząc tym samym nowoczesny system ogrzewania. Pellux Compact to kompletne urządzenie grzewcze zasilane ekologicznym paliwem, jakim jest pelet. Kocioł jest praktycznie bezobsługowy dzięki zastosowaniu systemów automatycznego czyszczenia rusztu palnika i wymiennika kotła. Kocioł spełnia wymagania 5 klasy czystości spalin.

Drugim urządzeniem świadczącym, dzięki któremu Nibe-Biawar pojawił się na III miejscu rankingu innowacyjności, była kompaktowa centrala wewnętrzna HK200 do systemów grzewczych z powietrznymi pompami ciepła. To elastyczna jednostka wewnętrzna do ogrzewania i produkcji ciepłej wody, stosowana przy modernizacji istniejących systemów grzewczych lub w nowym budownictwie.

Czytaj więcej: http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/innowacje-2016/a/ranking-innowacje-2016-to-oni-wytyczaja-nowe-kierunki,12102840/

 

Miło nam poinformować, że kotły na pelet drzewny PELLUX są zgodne z wymaganiami Ekoprojektu (EcoDesign).

Wymagania ekoprojektu wprowadzają w stosunku do wymagań normy PN-EN 303-5:2012 konieczność weryfikacji sezonowej efektywności i emisji zanieczyszczeń, która uwzględnia pracę kotłów przy mniejszej mocy niż nominalna. Określają również maksymalną emisją tlenków azotu. O ile wymagania normy PN-EN 303-5:2012 – potwierdzające 5 klasę energetyczną kotłó – były dobrowolne, wymagania ekoprojektu będą obowiązkowe dla wszystkich kotłów wprowadzanych do obrotu i do użytkowania od 1 stycznia 2020 r. Nasze kotły spełniają te wymagania już teraz 🙂

Zgodność z wymaganiami Ekoprojektu (EcoDesign) – PELUX 100 / 30kW

Zgodność z wymaganiami Ekoprojektu (EcoDesign) – PELLUX 100/ 20kW

Zgodność z wymaganiami Ekoprojektu (EcoDesign) – PELLUX 200 TOUCH

Najpopularniejsze targi w Polsce, dedykowane sympatykom budownictwa mieszkaniowego i aranżacji wnętrz po raz kolejny odbędą się w Kielcach!

Od 7 do 9 kwietnia, razem z naszym partnerem, firmą SOLARBUD z Kielc, pokażemy tam nasze kotły na pelet drzewny. Na stoisku pokażemy również pompy ciepa NIBE.

Stoisko C-78.

Serdecznie zapraszamy!

Strona internetowa targów

dom-zdjecie-glowne

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Forum Wykonawcy, które odbędzie się 3 kwietnia 2017 r. w Centrum EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 w WARSZAWIE.

Forum Wykonawcy to jedno z największych spotkań Instalatorów branży grzewczej, chłodniczo-wentylacyjnej i elektrycznej organizowane przez Fundację Praktyków Biznesu. W 2017 roku odbędzie się w Warszawie. Nadrzędnym celem konferencji jest dostarczanie wykonawcom wiedzy i aktualnych informacji nt. trendów rynkowych, które już wpływają, bądź będą mieć wpływ na ich codzienną pracę.

Podczas konferencji wystąpią najlepsi eksperci, którzy są niekwestionowanymi autorytetami w tematach, które poruszają. Jednym z prelegentów będzie nasz przedstawiciel, Konrad Mrozik.

16.00 – 16.20    PELLUX – nowoczesne kotły na pelet drzewny, czyli rozwiązanie                                   firmy NIBE-BIAWAR – Konrad Mrozik

logo-fw-iii

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na targach GRYF-BUD, gdzie będziemy obecni z naszym partnerem, RED TERM BYDGOSZCZ. Pokażemy tam kocioł PELLUX COMPACT TOUCH.
Targi odbędą się w godzinach 10:00 – 17:00 (w niedzielę do 16:00) w nowym centrum targowym w Myślęcinku, ul. Gdańska 187.

W programie targów min: budowa domu „na żywo”, próbne  jazdy samochodami elektrycznymi, pokazy mistrzów dekarstwa, pokazy rusztowań, pokazy ratownictwa, porady architektów,  konkursy z nagrodami.  To już  się 34. edycja Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz GRYF-BUD. Wystawcy zaprezentują swoją ofertę w Bydgoskim Centrum Targowo–Wystawienniczym, które jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w północnej części Polski.

gryfbud

Na największych targach budowlanych w Lublinie pokazaliśmy nasz kocioł Pellux Compact Touch.

Za nami trzy intensywne dni targowe wypełnione rozmowami z klientami. Dziękujemy, że spędziliście ten czas wspólnie z nami.

Budownictwo aranżacje ogród
Targi Budowlane LUBDOM
na stałe wpisały się w kalendarz wiodących targowych wydarzeń budowlanych we Wschodniej Polsce. LUBDOM, dzięki sukcesywnemu poszerzaniu oferty wystawienniczej m.in.: o nowoczesne technologie dla budownictwa, skupia liczne grono zwiedzających. Minioną edycję odwiedziło niemal 8 000 osób wśród których znaleźli się zarówno profesjonaliści, jak i klienci indywidualni.

Dziękujemy firmie REYBUD za współudział w targach.

Kotły Pellux na targach LUBDOM w Lubliniewystawa Lublin
Kotły peletowewystawa kotłów i pieców

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami