banner

5 zalet kotłów na pellet

Pellet to rodzaj opału, który uznawany jest obecnie za najczystsze paliwo ekologiczne. Montaż systemu grzewczego zasilanego pelletem to stawianie na rozwiązania zgodne z duchem ochrony środowiska. A to jeszcze nie wszystko!  Jakie są inne, mocne strony kotłów na pellet?

Najważniejsze zalety kotłów pelletowych

Choć Polsce w dalszym ciągu w wielu domach goszczą piece zasilane tradycyjnym paliwem, jakim jest węgiel, pomału zostają one zastępowane przez bardziej nowoczesne i ekologiczne źródła ogrzewania. Są nimi m.in. kotły na pellet. Opał ten wytwarzany jest z surowców naturalnych pochodzenia roślinnego (np. odpadów drewnianych czy rolnych)  i nie posiada sztucznych dodatków oraz jej pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń. Najważniejsze korzyści i zalety wynikające z posiadania kotłów na pellet to:

  • łatwość instalacji i obsługi – kotły na pellet są praktycznie bezobsługowe;
  • poziom emisji CO2 na poziomie 0%;
  • brak nieprzyjemnych zapachów;
  • rozwiązanie zgodne z ekologią;
  • niewielkie ilości popiołu powstającego w wyniku spalania.

Czy zawsze kocioł na pellet to dobry wybór?

Oczywiście powyższe zalety to tylko jedne z przykładów korzyści, które może przynieść instalacja kotła pelletowego w gospodarstwie domowym. Warto wspomnieć o tym, że pomieszczenie, w którym znajduje się tego typu urządzenie grzewcze, można łatwo utrzymać w czystości. Kolejnymi zaletami może okazać się estetyczny wygląd nowoczesnych kotłów czy możliwość uzyskania dofinansowania na termomodernizację w ramach Programu Czyste Powietrze. Jednak, czy takie urządzenia mają swoje wady? Kotły na pellet to idealne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych domów, jednak trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami początkowymi oraz pamiętać o tym, że kotły na pellet mogą zajmować sporo miejsca w kotłowni.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami