banner

3 zalety automatycznych kotłów na pelet

Kotły na pelet to ekologiczne urządzenia, wykorzystujące do ogrzewania specjalną biomasę w formie granulatu, czyli pelet. Produkuje się go z odpadów drzewnych i sprasowanych trocin. Sprawdź, jakie są trzy najważniejsze zalety automatycznych kotłów na pelet oraz w jaki sposób działają.

Dlaczego automatyczne kotły na pelet to dobre rozwiązanie?

Pierwszą, główną zaletą oferowanych przez nas kotłów na pelet jest ich bezobsługowość. Paliwo stałe jest podawane w sposób automatyczny, a kocioł nie wymaga stałego nadzoru. Po drugie, utrzymanie kotła na pelet w czystości jest bardzo proste: czyszczenie palnika i wymiennika kotła odbywa się automatycznie – użytkownik musi jedynie raz na kilka tygodni wyczyścić urządzenie z popiołu i sadzy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ilość popiołu, powstałego ze spalania peletu jest dużo mniejsza, aniżeli ta, powstała na skutek spalania innych paliw stałych. Ponadto popiół z peletu jest łatwiejszy do sprzątnięcia niż popiół po węglu.

Kolejną zaletą naszych automatycznych kotłów na pelet jest ich ekologiczność. Podczas spalania peletu nie wydziela się bowiem tak olbrzymia ilość substancji smolistych, jak podczas spalania węgla. Wybierając kotły na pelet chronisz środowisko. Jeśli dodać do tego automatyczne rozpalanie oraz pracę kotłów, okaże się, że są to najlepsze urządzenia do ogrzania domu.

Jak działają automatyczne kotły na pelet?

Kotły na pelet pracują w zestawie z zasobnikiem na pelet, z którego paliwo podawane jest w sposób automatyczny. Taki zestaw umożliwia bezobsługową pracę urządzenia. Palniki kotłów Pellux zaopatrzone są w ruchomy ruszt, który czyści się automatycznie. Grzałka elektryczna samoczynnie rozpala paliwo, które podawane jest w sposób automatyczny. Ruszt ten posiada specjalny wlot, którym dostarczane jest powietrze z nawiewu. Uzyskane ciepło trafia do instalacji centralnego ogrzewania oraz do wymiennika i może posłużyć do podgrzania wody. Po włączeniu zasilania kotła cały proces odbywa się w sposób automatyczny. Należy jedynie pamiętać o uzupełnianiu paliwa, oraz regularnym czyszczeniu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą automatycznych kotłów na pelet. Wszystkie nasze urządzenia posiadają certyfikat Ekoprojektu, dzięki czemu spełniają wymagania programu Czyste Powietrze.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami