centrum kotłów co centrum kotłów co

Ekologiczne kotły pelletowe

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

WIĘCEJ

WIADOMOŚCI

 • Jak zmodernizować kotłownię?

  Jak zmodernizować kotłownię?

  Powodów, dla których warto podjąć modernizację kotłowni jest wiele. Może to być generalny remont domu, chęć przejścia na zupełnie inny system ogrzewania czy trwałe uszkodzenie funkcji dotychczasowej instalacji. Niezależnie od przyczyn decyzji o unowocześnieniu dotychczasowych rozwiązań grzewczych, należy zgłębić temat i wiedzieć na jakich elementach trzeba się skupić podczas całego przedsięwzięcia. W jaki zatem sposób … Continued
 • Gdzie najlepiej zamontować piec na pellet?

  Gdzie najlepiej zamontować piec na pellet?

  Decyzja o tym, w jaki sposób będziemy ogrzewać nasz dom ma wpływ zarówno na nasz komfort, jak i na stan portfela. Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz więcej osób korzysta z możliwości, jakie daje zastosowanie kotła na pellet. Należy jednak pamiętać, że metoda ta wymaga wyznaczenia odpowiedniego miejsca, którego układ jest określony … Continued
 • Jak działają kotły na pellet?

  Jak działają kotły na pellet?

  Kotły na pellet cieszą się niesłabnącą popularnością. Z badań rynku wynika, że są one obecnie najczęściej wybieranym rodzajem kotłów na biomasę. Ogromne zainteresowanie tego typu rozwiązaniem grzewczym wynika przede wszystkim z faktu, iż są to urządzenia przyjazne środowisku, pozwalające zaoszczędzić sporo pieniędzy, a najnowsze modele są w pełni zautomatyzowane, więc nie wymagają obsługi.
 • Jakie awarie kotłów na pellet zdarzają się najczęściej?

  Jakie awarie kotłów na pellet zdarzają się najczęściej?

  Kotły na pellet są coraz częściej wykorzystywane jako źródło ogrzewania w domach jednorodzinnych. Mogą być stosowane również w budynkach wielorodzinnych, a nawet zakładach przemysłowych, usługowych czy obiektach użyteczności publicznej. Są to urządzenia wydajne, łatwe w obsłudze i ekologiczne.
 • Czym właściwie jest pelet?

  Czym właściwie jest pelet?

  W prawie dotyczącym ogrzewania wprowadzane są coraz większe restrykcje, które ograniczają sprzedaż niskiej jakości kotłów oraz nieekologicznych paliw. Jest to jeden z powodów, dla których w ostatnich latach kotły na pelet zyskały na popularności. Ten rodzaj paliwa ma również bardzo wysoką wydajność. W tym wpisie odpowiemy na pytanie, czym jest pelet, na jakie rodzaje i … Continued

Producent kotłów c.o. na pellet drzewny

Firma Nibe-Biawar, z siedzibą w Białymstoku, to doświadczony producent nowoczesnych rozwiązań grzewczych. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości kotły c.o. na pellet 5 klasy marki Pellux z certyfikatem Ecodesign, a także zasobniki do kotłów i akcesoria. Wybierając kotły na pellet Pellux gwarantujemy także profesjonalną obsługę serwisową naszych urządzeń. Kotły pelletowe naszej produkcji znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych, zakładach przemysłowych oraz w obiektach użyteczności publicznej nawet do 600m2. Jeśli cenisz sobie wygodę użytkowania, niezawodność i wysoką sprawność, a jednocześnie chcesz żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, nasze kotły pelletowe będą dobrym wyborem.

Dlaczego warto kupić kocioł c.o. na pellet właśnie u nas?

Jesteśmy jednym z czołowych producentów kotłów c.o. w Polsce. Przez wiele lat działalności nasza firma dynamicznie się rozwinęła, dzięki czemu mamy dziś silną pozycją nie tylko na krajowym rynku, ale też za granicą. Cały czas unowocześniamy i usprawniamy produkcję oraz inwestujemy w innowacyjne rozwiązania, by zapewnić klientom najwyższą jakość automatycznych kotłów na pellet. Potwierdzeniem solidności naszych wyrobów są liczne nagrody i wyróżnienia.

Co wyróżnia nasze automatyczne kotły na pellet?

Oferowane przez nas automatyczne kotły pelletowe są bardzo wygodne w użyciu. Nie ma potrzeby częstego zaglądania do kotłowni, ponieważ proces spalania, sterowanie instalacją grzewczą, czyszczenie rusztu i wymiennika oraz podawanie paliwa jest w pełni zautomatyzowane. Wystarczy tylko odpowiednio ustawić parametry kotła. Kotły Pellux służą do ogrzewania pomieszczeń podczas sezonu grzewczego, a przez cały rok można je wykorzystywać do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przez cały okres pracy kotła wystarczy co pewien czas uzupełniać ilość opału w zasobniku na pellet i opróżniać popiół z szuflady. Do produkcji kotłów na pellet używamy wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu bezawaryjnie służą naszym klientom przez wiele lat. Nie czekaj i już dziś sprawdź naszą ofertę automatycznych kotłów pelletowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Udzielimy szczegółowych informacji na temat kotłów Pellux i przedstawimy szczegóły współpracy.

icon-box

NIBE

Specjalnością koncernu NIBE ze Szwecji jest ogrzewanie oraz produkcja pomp ciepła. Atutem firmy jest najwyższa jakość produktów oraz bogata oferta oferowanych urządzeń.

WIĘCEJ
icon-box

BIAWAR

Czołowy producent podgrzewaczy wody i wymienników ciepła z obszernym doświadczeniem i wieloletnią tradycją.

WIĘCEJ
icon-box

Strefa projektanta

Strefa Projektanta jest przydatnym narzędziem przy planowaniu budowy oraz rozmieszczenia kotłowni. Znajdziecie tu Państwo przydatne schematy instalacyjne, które ułatwią dobór urządzeń oraz zasugerują metodę podłączenia.

WIĘCEJ

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami