centrum kotłów co centrum kotłów co

Ekologiczne kotły pelletowe

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

WIĘCEJ

WIADOMOŚCI

 • Jak oblicza się potrzebną moc grzewczą kotła?

  Jak oblicza się potrzebną moc grzewczą kotła?

  Zastanawiasz się jak obliczyć moc grzewczą kotła? Musisz przede wszystkim pamiętać o tym, że prawidłowe określenie mocy jest istotne z dwóch powodów. Po pierwsze, zagwarantuje Ci uzyskanie optymalnej temperatury powietrza w domu. Po drugie, nie narazi Twojego budżetu na wysokie wydatki związane z zakupem paliwa w przypadku przewymiarowania kotła, czyli wyboru pieca o zbyt dużej … Continued
 • Jak wygląda montaż kotła na pellet?

  Jak wygląda montaż kotła na pellet?

  Kotły na pellet to coraz popularniejsze rozwiązanie, które zachęca nas swoją ekonomicznością i przyjaznością dla środowiska naturalnego. Niektórzy idą jednak o krok dalej i uważają, że ich nowoczesna forma pozwala na samodzielnie przeprowadzenie montażu. Nie jest to jednak prawda. Warto pamiętać, że każdy montaż urządzenia grzewczego powinien zostać przeprowadzony przez fachowców, którzy posiadają niezbędną wiedzę … Continued
 • Jak ekonomicznie i wydajnie ogrzać dom?

  Jak ekonomicznie i wydajnie ogrzać dom?

  Ogrzewanie domu jest jednym z największych wydatków, które ponosimy każdego roku. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zaoszczędzić. Czy istnieje ekonomiczny i przyjazny dla środowiska sposób na zapewnienie ciepła we wszystkich pomieszczeniach? I jak sprawić, by to rozwiązanie było jednocześnie wygodne? W naszym artykule omawiamy szerzej, czym jest pellet i … Continued
 • Ile kosztuje instalacja centralnego ogrzewania?

  Ile kosztuje instalacja centralnego ogrzewania?

  Żyjąc w naszej strefie klimatycznej, trudno wyobrazić sobie dom bez ogrzewania. Sezon jesienno-zimowy wymaga włączenia sprawnego grzania, gdyż temperatura na zewnątrz radykalnie spada. Na etapie budowy domu trzeba więc przemyśleć sprawę instalacji centralnego ogrzewania, które zapewni wszystkim domownikom zarówno ciepło w pomieszczeniach, jak i dostęp do ciepłej wody użytkowej.
 • Jak często należy serwisować piece i kotły na pellet?

  Jak często należy serwisować piece i kotły na pellet?

  Wykorzystywanie kotłów na pellet jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w polskich domach. I nic w tym dziwnego, ponieważ opcja ta zapewnia nam wygodę, oszczędność, efektywność i – co ważne – jest przyjazna dla środowiska naturalnego. Należy jednak pamiętać, że kotły, mimo swojej niezawodności, wymagają regularnego serwisowania, od którego zależy ich efektywność i nasze … Continued

Producent kotłów c.o. na pellet drzewny

Firma Nibe-Biawar, z siedzibą w Białymstoku, to doświadczony producent nowoczesnych rozwiązań grzewczych. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości kotły c.o. na pellet 5 klasy marki Pellux z certyfikatem Ecodesign, a także zasobniki do kotłów i akcesoria. Wybierając kotły na pellet Pellux gwarantujemy także profesjonalną obsługę serwisową naszych urządzeń. Kotły pelletowe naszej produkcji znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych, zakładach przemysłowych oraz w obiektach użyteczności publicznej nawet do 600m2. Jeśli cenisz sobie wygodę użytkowania, niezawodność i wysoką sprawność, a jednocześnie chcesz żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, nasze kotły pelletowe będą dobrym wyborem.

Dlaczego warto kupić kocioł c.o. na pellet właśnie u nas?

Jesteśmy jednym z czołowych producentów kotłów c.o. w Polsce. Przez wiele lat działalności nasza firma dynamicznie się rozwinęła, dzięki czemu mamy dziś silną pozycją nie tylko na krajowym rynku, ale też za granicą. Cały czas unowocześniamy i usprawniamy produkcję oraz inwestujemy w innowacyjne rozwiązania, by zapewnić klientom najwyższą jakość automatycznych kotłów na pellet. Potwierdzeniem solidności naszych wyrobów są liczne nagrody i wyróżnienia.

Co wyróżnia nasze automatyczne kotły na pellet?

Oferowane przez nas automatyczne kotły pelletowe są bardzo wygodne w użyciu. Nie ma potrzeby częstego zaglądania do kotłowni, ponieważ proces spalania, sterowanie instalacją grzewczą, czyszczenie rusztu i wymiennika oraz podawanie paliwa jest w pełni zautomatyzowane. Wystarczy tylko odpowiednio ustawić parametry kotła. Kotły Pellux służą do ogrzewania pomieszczeń podczas sezonu grzewczego, a przez cały rok można je wykorzystywać do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przez cały okres pracy kotła wystarczy co pewien czas uzupełniać ilość opału w zasobniku na pellet i opróżniać popiół z szuflady. Do produkcji kotłów na pellet używamy wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu bezawaryjnie służą naszym klientom przez wiele lat. Nie czekaj i już dziś sprawdź naszą ofertę automatycznych kotłów pelletowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Udzielimy szczegółowych informacji na temat kotłów Pellux i przedstawimy szczegóły współpracy.

icon-box

NIBE

Specjalnością koncernu NIBE ze Szwecji jest ogrzewanie oraz produkcja pomp ciepła. Atutem firmy jest najwyższa jakość produktów oraz bogata oferta oferowanych urządzeń.

WIĘCEJ
icon-box

BIAWAR

Czołowy producent podgrzewaczy wody i wymienników ciepła z obszernym doświadczeniem i wieloletnią tradycją.

WIĘCEJ
icon-box

Strefa projektanta

Strefa Projektanta jest przydatnym narzędziem przy planowaniu budowy oraz rozmieszczenia kotłowni. Znajdziecie tu Państwo przydatne schematy instalacyjne, które ułatwią dobór urządzeń oraz zasugerują metodę podłączenia.

WIĘCEJ

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami