centrum kotłów co centrum kotłów co

Ekologiczne kotły peletowe

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

WIĘCEJ

WIADOMOŚCI

 • Jakie awarie kotłów na pelet zdarzają się najczęściej?

  Jakie awarie kotłów na pelet zdarzają się najczęściej?

  Kotły na pelet są coraz częściej wykorzystywane jako źródło ogrzewania w domach jednorodzinnych. Mogą być stosowane również w budynkach wielorodzinnych, a nawet zakładach przemysłowych, usługowych czy obiektach użyteczności publicznej. Są to urządzenia wydajne, łatwe w obsłudze i ekologiczne.
 • Czym właściwie jest pelet?

  Czym właściwie jest pelet?

  W prawie dotyczącym ogrzewania wprowadzane są coraz większe restrykcje, które ograniczają sprzedaż niskiej jakości kotłów oraz nieekologicznych paliw. Jest to jeden z powodów, dla których w ostatnich latach kotły na pelet zyskały na popularności. Ten rodzaj paliwa ma również bardzo wysoką wydajność. W tym wpisie odpowiemy na pytanie, czym jest pelet, na jakie rodzaje i … Continued
 • Czym charakteryzują się zasobniki z wężownicą?

  Czym charakteryzują się zasobniki z wężownicą?

  Wszyscy znamy zapewne powiedzenie „Zimna woda zdrowia doda”. I choć znajduje ono pewnie swoich zwolenników, to zdecydowana większość z nas woli mieć dostęp do ciepłej wody. Nie mają z tym problemu mieszkańcy bloków, którzy najczęściej otrzymują ją bezpośrednio z sieci. W przypadku domów jednorodzinnych sprawa nie jest już jednak taka prosta. Ich mieszkańcy muszą się … Continued
 • 3 zalety automatycznych kotłów na pelet

  3 zalety automatycznych kotłów na pelet

  Kotły na pelet to ekologiczne urządzenia, wykorzystujące do ogrzewania specjalną biomasę w formie granulatu, czyli pelet. Produkuje się go z odpadów drzewnych i sprasowanych trocin. Sprawdź, jakie są trzy najważniejsze zalety automatycznych kotłów na pelet oraz w jaki sposób działają.
 • Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca?

  Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca?

  Jeśli chcesz wymienić swój stary piec lub zamontować nowe źródło ciepła, jednak nie stać cię na tak dużą inwestycję, skorzystaj z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Ma on na celu zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, ochronę środowiska, a także bardziej efektowne zarządzenie energią. Podstawowym warunkiem uczestnictwa w programie „Czyste Powietrze” jest spełnianie przez nowy kocioł odpowiednich … Continued

Producent kotłów c.o. na pelet drzewny

Firma Nibe-Biawar, z siedzibą w Białymstoku, to doświadczony producent nowoczesnych rozwiązań grzewczych. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości kotły c.o. na pelet 5 klasy marki Pellux z certyfikatem Ecodesign, a także zasobniki do kotłów i akcesoria. Wybierając kotły na pelet Pellux gwarantujemy także profesjonalną obsługę serwisową naszych urządzeń. Kotły peletowe naszej produkcji znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych, zakładach przemysłowych oraz w obiektach użyteczności publicznej nawet do 600m2. Jeśli cenisz sobie wygodę użytkowania, niezawodność i wysoką sprawność, a jednocześnie chcesz żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, nasze kotły peletowe będą dobrym wyborem.

Dlaczego warto kupić kocioł c.o. na pelet właśnie u nas?

Jesteśmy jednym z czołowych producentów kotłów c.o. w Polsce. Przez wiele lat działalności nasza firma dynamicznie się rozwinęła, dzięki czemu mamy dziś silną pozycją nie tylko na krajowym rynku, ale też za granicą. Cały czas unowocześniamy i usprawniamy produkcję oraz inwestujemy w innowacyjne rozwiązania, by zapewnić klientom najwyższą jakość automatycznych kotłów na pelet. Potwierdzeniem solidności naszych wyrobów są liczne nagrody i wyróżnienia.

Co wyróżnia nasze automatyczne kotły na pelet?

Oferowane przez nas automatyczne kotły peletowe są bardzo wygodne w użyciu. Nie ma potrzeby częstego zaglądania do kotłowni, ponieważ proces spalania, sterowanie instalacją grzewczą, czyszczenie rusztu i wymiennika oraz podawanie paliwa jest w pełni zautomatyzowane. Wystarczy tylko odpowiednio ustawić parametry kotła. Kotły Pellux służą do ogrzewania pomieszczeń podczas sezonu grzewczego, a przez cały rok można je wykorzystywać do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przez cały okres pracy kotła wystarczy co pewien czas uzupełniać ilość opału w zasobniku na pelet i opróżniać popiół z szuflady. Do produkcji kotłów na pelet używamy wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu bezawaryjnie służą naszym klientom przez wiele lat. Nie czekaj i już dziś sprawdź naszą ofertę automatycznych kotłów peletowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Udzielimy szczegółowych informacji na temat kotłów Pellux i przedstawimy szczegóły współpracy.

icon-box

NIBE

Specjalnością koncernu NIBE ze Szwecji jest ogrzewanie oraz produkcja pomp ciepła. Atutem firmy jest najwyższa jakość produktów oraz bogata oferta oferowanych urządzeń.

WIĘCEJ
icon-box

BIAWAR

Czołowy producent podgrzewaczy wody i wymienników ciepła z obszernym doświadczeniem i wieloletnią tradycją.

WIĘCEJ
icon-box

Strefa projektanta

Strefa Projektanta jest przydatnym narzędziem przy planowaniu budowy oraz rozmieszczenia kotłowni. Znajdziecie tu Państwo przydatne schematy instalacyjne, które ułatwią dobór urządzeń oraz zasugerują metodę podłączenia.

WIĘCEJ

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami