centrum kotłów co centrum kotłów co

Ekologiczne kotły pelletowe

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

WIĘCEJ

WIADOMOŚCI

 • Czym powinny wyróżniać się profesjonalne kotły C.O.?

  Czym powinny wyróżniać się profesjonalne kotły C.O.?

  Kotły do centralnego ogrzewania to najważniejszy element instalacji grzewczej. Od ich jakości i rodzaju, zależy komfort użytkowania i odczuwanie ciepła w pomieszczeniach. Warto o tym pamiętać modernizując system ogrzewania w budynku. Na rynku istnieje wiele modeli pieców, więc jak wybrać ten najlepszy?
 • Jakie zalety ma kocioł na pellet z certyfikatem Ecodesign?

  Jakie zalety ma kocioł na pellet z certyfikatem Ecodesign?

  W połowie roku 2018 weszło w życie prawo zakazujące sprzedaży kotłów na pellet klasy niższej niż 5. Chodziło oczywiście o względy ekologiczne, ponieważ kotły niższych klas emitują do środowiska kilka razy większą ilość substancji szkodliwych. Ale nie był to koniec nowych regulacji. Już dwa lata później pojawiła się unijna dyrektywa Ecodesign, która jeszcze bardziej szczegółowo … Continued
 • Jakie informacje uzyskamy dzięki radiowemu termostatowi pokojowemu?

  Jakie informacje uzyskamy dzięki radiowemu termostatowi pokojowemu?

  Termostaty pokojowe stanowią dziś niezbędny element każdej funkcjonalnej instalacji grzewczej. To przede wszystkim za ich pomocą ustawia się pożądaną temperaturę w domach jednorodzinnych i innych budynkach. Nie trzeba nawet robić tego na bieżąco, współczesne termostaty umożliwiają bowiem proste ustalanie całych harmonogramów ogrzewania, dostosowanych do planów dnia domowników, godzin ich nieobecności i innych zmiennych. Co warto … Continued
 • Jak uzyskać dofinansowanie na nowy kocioł?

  Jak uzyskać dofinansowanie na nowy kocioł?

  W dzisiejszych czasach zmagamy się z globalnym problemem skażenia środowiska. Degradacja ekosystemu, którego cząstką są także ludzie, postępuje w zastraszającym tempie, co w efekcie może stać się przyczyną katastrofy ekologicznej. Aby zapewnić przyszłym pokoleniom zdrowe warunki do życia, musimy zacząć działać już teraz! Ważkim problemem jest obecnie smog, na który wpływ ma spalanie w piecach … Continued
 • Jak działa panel pokojowy do kotła i jakie są jego rodzaje?

  Jak działa panel pokojowy do kotła i jakie są jego rodzaje?

  Urządzeniami grzewczymi, takimi jak kotły, możemy wygodnie sterować z dowolnego miejsca w domu. Służą do tego elektroniczne panele, które umieszczamy w wybranych przez siebie miejscach w domu. Umożliwiają one łatwe dostosowywanie pracy urządzeń grzewczych do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Nie tylko podwyższa to komfort osób przebywających w budynku, ale także zapewnia oszczędności, ponieważ zużywamy tylko … Continued

Producent kotłów na pellet – Pellux

Firma Nibe-Biawar, z siedzibą w Białymstoku, to doświadczony producent nowoczesnych rozwiązań grzewczych. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości kotły c.o. na pellet posiadające certyfikat Ecodesign marki Pellux, a także zasobniki do kotłów i akcesoria. Gwarantujemy także profesjonalną obsługę serwisową naszych urządzeń. Piece pelletowe znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych, zakładach przemysłowych, a także w obiektach użyteczności publicznej nawet do 600m2. Jeśli cenisz sobie wygodę użytkowania, niezawodność i wysoką sprawność, a jednocześnie chcesz żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, nasze kotły pelletowe będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

Dlaczego warto kupić kocioł pelletowy właśnie u nas?

Jesteśmy jednym z czołowych producentów pieców na pellet w Polsce. Przez wiele lat działalności nasza firma dynamicznie się rozwinęła, dzięki czemu mamy dziś silną pozycją nie tylko na krajowym rynku, ale również za granicą. Cały czas unowocześniamy i usprawniamy produkcję oraz inwestujemy w innowacyjne rozwiązania, by zapewnić klientom najwyższą jakość automatycznych kotłów na pellet. Potwierdzeniem solidności naszych wyrobów są liczne nagrody i wyróżnienia. Oferowane przez nas automatyczne kotły na pellet są bardzo wygodne w użyciu. Nie ma potrzeby częstego zaglądania do kotłowni, ponieważ proces spalania, sterowanie instalacją grzewczą, czyszczenie rusztu i wymiennika oraz podawanie paliwa jest w pełni zautomatyzowane. Wystarczy tylko odpowiednio ustawić parametry kotła. Kotły Pellux służą do ogrzewania pomieszczeń podczas sezonu grzewczego, a przez cały rok można je wykorzystywać do przygotowania ciepłej wody użytkowej. W czasie pracy kotła wystarczy co pewien czas uzupełniać ilość opału w zasobniku na pellet i opróżniać popiół z szuflady. Do produkcji kotłów na pellet używamy wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu bezawaryjnie służą naszym klientom przez wiele lat.
Nie czekaj i już dziś sprawdź naszą ofertę automatycznych kotłów pelletowych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Udzielimy szczegółowych informacji na temat kotłów Pellux i przedstawimy szczegóły współpracy.

icon-box

NIBE

Specjalnością koncernu NIBE ze Szwecji jest ogrzewanie oraz produkcja pomp ciepła. Atutem firmy jest najwyższa jakość produktów oraz bogata oferta oferowanych urządzeń.

WIĘCEJ
icon-box

BIAWAR

Czołowy producent podgrzewaczy wody i wymienników ciepła z obszernym doświadczeniem i wieloletnią tradycją.

WIĘCEJ
icon-box

Strefa projektanta

Strefa Projektanta jest przydatnym narzędziem przy planowaniu budowy oraz rozmieszczenia kotłowni. Znajdziecie tu Państwo przydatne schematy instalacyjne, które ułatwią dobór urządzeń oraz zasugerują metodę podłączenia.

WIĘCEJ

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami