centrum kotłów co centrum kotłów co

Ekologiczne kotły pelletowe

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

WIĘCEJ

WIADOMOŚCI

 • O czym pamiętać w czasie pierwszego uruchomienia kotła?

  O czym pamiętać w czasie pierwszego uruchomienia kotła?

  Pierwsze uruchomienie pieca jest ważniejsze, niż mogłoby się zdawać. To właśnie od tej procedury zależy bezpieczeństwo domowników, a także późniejsze sprawne działanie i serwis instalacji. O czym należy pamiętać przed pierwszym uruchomieniem urządzenia grzewczego?  
 • Program Czyste Powietrze – kto może skorzystać?

  Program Czyste Powietrze – kto może skorzystać?

  Wymiana starych źródeł ciepła na nowsze i bardziej ekologiczne wiąże się z dużą inwestycją finansową. Niestety, nie każdy dysponuje budżetem pozwalającym przeprowadzić termomodernizację na własną rękę. W takich przypadkach z pomocą przychodzi Program Czyste Powietrze, w ramach którego można starać się o dofinansowanie sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych.
 • Jakie akcesoria można dobrać do nowoczesnego kotła grzewczego?

  Jakie akcesoria można dobrać do nowoczesnego kotła grzewczego?

  Kotły grzewcze są montowane w praktycznie każdym polskim domu, jak i w bardzo wielu innych wnętrzach. Niemniej, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku znajdują się liczne gadżety i akcesoria, znacznie ułatwiające lub nawet całkowicie automatyzujące obsługę kotłów centralnego ogrzewania. Które z tych akcesoriów warto jest kupić?
 • Czym charakteryzują się kotły na pellet?

  Czym charakteryzują się kotły na pellet?

  Wybór sposobu ogrzewania domu to niezwykle ważna decyzja, która wpływa nie tylko na poziom wydatków, ale również na środowisko naturalne. Kotły na pellet uznawane są za urządzenia grzewcze, które są wyjątkowo ekologiczne. Pellet wytwarzany jest z trocin, a przy jego produkcji nie wykorzystuje się żadnych sztucznych dodatków, dlatego podczas spalania emisja spalin jest bardzo niska. … Continued
 • Pellet czy ekogroszek?

  Pellet czy ekogroszek?

  Zakup kotła to spory stres. Biorąc pod uwagę surowe normy środowiskowe emisyjności CO2 do atmosfery, zwykle wybór leży między kotłem na ekogroszek a pelletem. Logika podpowiada, że skoro z roku na rok coraz więcej mówi się o biopaliwach i alternatywnych sposobach na ogrzanie domów — wybór jest jeden. Czy kocioł na pellet do dobry wybór?

Producent kotłów na pellet – Pellux

Ogrzewanie domu jest warunkiem zapewnienia komfortu cieplnego jego mieszkańcom. W warunkach klimatu umiarkowanego jest ono niezbędne przez 7-8 miesięcy w roku. Tak długi czas eksploatacji systemu c.o. wiąże się z wysokimi kosztami paliwa oraz potencjalnym negatywnym wpływem na środowisko naturalne. Z tego powodu warto sięgnąć po ekologiczne rozwiązanie z wysoką sprawnością, do których zaliczają się automatyczne kotły na pellet. Dostarcza je firma Nibe-Biawar, z siedzibą w Białymstoku.

Jesteśmy znani jako doświadczony producent kotłów pelletowych, zaliczanych do nowoczesnych rozwiązań grzewczych. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości kotły c.o. na pellet z certyfikatem Ecodesign marki Pellux, a także zasobniki do kotłów i akcesoria. Dbając o zadowolenie klientów i komfort korzystania z systemów grzewczych, gwarantujemy profesjonalną obsługę serwisową naszych urządzeń. Piece pelletowe znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych, zakładach przemysłowych, a także w obiektach użyteczności publicznej. Produkowane przez nas automatyczne kotły na pellet są bardzo wydajne, dzięki czemu mogą ogrzać obiekty o powierzchni nawet do 600 m2. Jeśli cenisz sobie wygodę użytkowania, niezawodność i wysoką sprawność, a jednocześnie chcesz żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, kotły pelletowe Pellux będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

Kotły na pellet od producenta – dlaczego warto kupić je właśnie u nas?

Wybór odpowiedniego urządzenia grzewczego nie powinien być przypadkowy. Jest to bowiem inwestycja wieloletnia, a jej konsekwencje będą ponosić domownicy, płacąc więcej za opał lub oszczędzając na ogrzewaniu. Dlatego tak ważne jest, aby decyzję podjąć racjonalnie, kierując się potrzebami i stawiając na sprawdzone, ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Właśnie takie są automatyczne kotły na pellet, które oferujemy.

Jesteśmy jednym z czołowych producentów pieców na pellet w Polsce. Przez wiele lat działalności nasza firma dynamicznie się rozwinęła, dzięki czemu mamy dziś silną pozycję nie tylko na krajowym rynku, ale również za granicą. Cały czas unowocześniamy i usprawniamy produkcję oraz inwestujemy w innowacyjne rozwiązania, by zapewnić klientom najwyższą jakość automatycznych kotłów na pellet. Potwierdzeniem solidności naszych wyrobów są liczne nagrody i wyróżnienia.

Oferowane przez nas automatyczne kotły na pellet są bardzo wygodne w użyciu, a jednocześnie są wyjątkowo bezpieczne. Nie ma potrzeby częstego zaglądania do kotłowni, ponieważ proces spalania, sterowanie instalacją grzewczą, czyszczenie rusztu i wymiennika oraz podawanie paliwa są w pełni zautomatyzowane. Wystarczy tylko odpowiednio ustawić parametry kotła. W czasie pracy kotła wystarczy co pewien czas uzupełniać ilość opału w zasobniku na pellet i opróżniać popiół z szuflady.

Automatyczne kotły na pellet – eksploatacja przez cały rok

Jako doświadczony producent kotłów c.o. przystosowanych do spalania pelletu dostarczamy klientom rozwiązania, z których mogą korzystać przez cały rok. Podczas sezonu grzewczego kotły Pellux służą do ogrzewania pomieszczeń. W pozostałych miesiącach nie muszą jednak stać bezczynnie. Można je bowiem wykorzystywać do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Do produkcji kotłów na pellet używamy wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu bezawaryjnie służą naszym klientom przez wiele lat.

Nie czekajcie i już dziś sprawdźcie naszą ofertę automatycznych kotłów pelletowych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Udzielimy szczegółowych informacji na temat kotłów Pellux i przedstawimy szczegóły współpracy.

icon-box

NIBE

Do specjalności koncernu NIBE ze Szwecji zalicza się ogrzewanie oraz produkcja pomp ciepła. Atutami firmy są najwyższa jakość produktów oraz bogaty asortyment oferowanych urządzeń.

WIĘCEJ
icon-box

BIAWAR

Czołowy producent podgrzewaczy wody i wymienników ciepła z obszernym doświadczeniem i wieloletnią tradycją.

WIĘCEJ
icon-box

Strefa projektanta

Strefa projektanta jest przydatnym narzędziem przy planowaniu budowy oraz rozmieszczenia kotłowni. Znajdziecie tu Państwo przydatne schematy instalacyjne, które ułatwią dobór urządzeń oraz zasugerują metodę podłączenia.

WIĘCEJ

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami