banner

Kotły c.o. Pellux – najważniejsze zalety

Oferowane przez nas kotły c.o. z podajnikiem praktycznie nie wymagają obsługi, są zautomatyzowane, wygodne i ekonomiczne podczas codziennego użytkowania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, paliwo jest podawane automatycznie. Podobnie jest w przypadku kontroli procesu spalania oraz sterowania instalacją grzewczą. Dzięki temu komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy niż w przypadku innych kotłów na paliwa stałe.

Oprócz wygody ważne jest także bezpieczeństwo użytkowania. Nasze kotły na pelet posiadają automatyczny system czyszczenia wymiennika i rusztu, na którym spala się paliwo. Dodatkowo, dzięki funkcji automatycznego czyszczenia kanałów spalinowych oraz palnika, unikamy strat ciepła i zachowany zostaje najwyższy standard bezpieczeństwa.

 

klasa kotła
Klasa kotła wg normy EN 303-5:2012
ochrona gwarancyjna
Długa ochrona gwarancyjna dla wymiennika kotła

Kotły peletowe Pellux – marka firmy NIBE-BIAWAR

Kotły Pellux to nowoczesna marka NIBE-BIAWAR – producenta kotłów peletowych i innych rozwiązań grzewczych do domów jedno- i wielorodzinnych, zakładów przemysłowych i obiektów usługowych. NIBE to nowoczesne pompy ciepła, marka BIAWAR to zaawansowane technologicznie podgrzewacze wody.

Jednym z podstawowych celów naszego przedsiębiorstwa jest rozwijanie produktów energooszczędnych. Chcemy przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego, dlatego nieustannie ulepszamy rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii. W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej klasy pompy ciepła, kotły peletowe, podgrzewacze wody oraz systemy solarne.

W firmie NIBE-BIAWAR działamy zgodnie z ideą Zrównoważonego Rozwoju, która jest połączeniem rentowności ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Kotły c.o. na pelet, które znajdą Państwo w naszej ofercie, produkowane są w zakładach NIBE-BIAWAR w Białymstoku.

Producent kotłów peletowych – wieloletnie doświadczenie

W NIBE-BIAWAR zajmujemy się produkcją niezawodnych systemów c.o. Od wielu lat dopracowujemy technologię, aby zapewniać naszym klientom maksymalny komfort użytkowania i bezawaryjność przez wiele lat. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz doświadczeniu polskich i skandynawskich konstruktorów, nieustannie poszerzamy ofertę kotłów stałopalnych. Cały czas śledzimy zmiany na rynku, analizujemy potrzeby klientów i poszukujemy nowych rozwiązań. Dzięki temu możemy oferować najnowocześniejsze produkty, umożliwiające uzyskanie większej sprawności i wydajności, zachowując przy tym zwartą i solidną budowę kotła c.o. oraz wygodę użytkowania.

Kotły na pelet – unikatowe rozwiązania, prosta obsługa

Pełne zautomatyzowanie systemów grzewczych, w których wykorzystuje się kotły peletowe Pellux, zapewnia niezwykłą wygodę i łatwość użytkowania. Kotły c.o. z podajnikiem nie wymagają obsługi, są oszczędne w eksploatacji. Procesy takie jak podawanie paliwa, kontrola spalania oraz sterowanie instalacją grzewczą przebiegają automatycznie. Jest to duża przewaga nad innymi kotłami na paliwa stałe oraz doskonała alternatywa dla osób, które nie mają dostępu do gazu ziemnego. Rozwiązanie to przekona także osoby, które budują domy energooszczędne, korzystające z odnawialnych źródeł energii.

PELLUX TO UNIKATOWE ROZWIĄZANIA

Kotły peletowe PELLUX łączą w sobie nowoczesną, a zarazem sprawdzoną konstrukcję wymiennika opartą o system kanałów spalinowych wyposażonych w turbulatory, która zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności kotła (90 – 92%) oraz zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do kotłów wyposażonych w tradycyjny wymiennik. Takie rozwiązanie umożliwia również zastosowanie automatycznego czyszczenie wymiennika kotła, co pozwala utrzymać na stałym, wysokim poziomie sprawność wymiany ciepła oraz niemal bezobsługowość urządzenia. Dedykowane palniki zrzutkowe z automatycznym zapłonem paliwa, mechanizmem czyszczenia rusztu zapewniają niezawodną, w pełni zautomatyzowaną eksploatację, a dzięki możliwościom modulacyjnym mocy palnika (30 – 100%) w połączeniu z odpowiednim algorytmem sterującym, umożliwiają optymalne dostosowanie warunków spalania do bieżącego zapotrzebowania na ciepło.

To wszystko w połączeniu ze sterowaniem pogodowym, możliwością zastosowania sondy Lambda, modułem GSM i szeregiem innych dodatkowych akcesoriów daje olbrzymie możliwości rozbudowy układów centralnego ogrzewania i c.w.u., co od wielu lat spotyka się z uznaniem klientów ceniących sobie wygodę użytkowania i bezobsługowość instalacji c.o.

siedziba firmy BIAWAR
kotły peletowe - produkcja
piece grzewcze na pellet

Aplikacja umożliwiająca sterowanie kotłami